Dilek Karaçelik

-Dilek Karaçelik-

1978 Iğdır doğumlu. Selçuk Üniversitesi mezunudur. Bandırma’da sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Bu sene 18.yılını çalışmakta olduğu mesleğinin dört yılını okul müdürü ve müdür yetkili öğretmen olarak geçirmiştir.Sınıfta, okulda ve çalıştığı bölgelerde eğitim öğretime dair özgün yöntemler ve materyaller geliştirerek birçok çalışma yapıp projeler hazırlamıştır.
 Prof.Dr. Mustafa Yavuz Editörlüğünde Hazırlanan “Fark Yaratan Eğitim” Kitabında örnek çalışmaları ile kitabın yazarlarından biri olmuştur. Clasloom isimli eğitim sitesinde eğitime dair yazılar yazmıştır. Hazırladığı bir projesiyle Milli Eğitim Bakanlığının “Eğitimde iyi Örnekler” Yarışmasında “En iyiler” isimli kitabına girmeye hak kazanmıştır. “Eğitimde En İyiler” Ödüllerinde Yılın “En Sıradışı Öğretmeni” Kategorisinde finalist olmuştur.
Sosyal medyada (Twitter) eğitim sohbetlerinin yapıldığı  ”Eğitim konuşmaları” isimli sayfanın #egtkonus etiketiyle hazırladığı programlarının düzenleme ekibinde yer almıştır.
 Milli Eğitim Bakanlığı ve Unesco işbirliği ile düzenlenen Finansal Okur-Yazarlık Çalıştayında ve KÖK Kariyer Çalıştayında katılımcı olarak bulunmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı Güncellenen Müfredat Programı Tanıtım Çalıştayına katılıp İlçe formatörü olarak görev yapmıştır. Eğitimde Değişim Konferansında sunum yapmıştır. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığının birçok hizmet içi eğitimi seminerlerine ve kurslarına katılmıştır.
 Konferans Sunum Konusu: Türkçe Dersinde Karikatür Sanatının Kullanımını esas aldığı “Haydi Karikatür Çizelim” başlıklı içeriği sunacaktır.