Elif Ecem Saylan

 

 

 

-Elif Ecem Saylan-

 

2016 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Programından mezun oldum. Üniversite öğreniminde TEGV gönüllülüğü ile başlayan gönüllü projelere, toplumsal hizmet projeleriyle sürdürdüm. Aynı zamanda öğrenimim sürerken özel etüt merkezlerinde, dershane ve özel okullarda çalışarak öğrenimimi tamamladım.

Üniversite son yılında çalıştığım kurumda incelediğim bir pano oldukça dikkatimi çekmişti ve Donguri Matematiğiyle tanıştım. Oldukça ilgimi çeken bu teknikle ilgili araştırmamı yaparak, eğitimini tamamladım. İlkokul ve anaokulu alanında 600 soruyu resimleyerek eğitimi tamamladım ve hem eğitici hem de eğitici eğitmeni olarak atölye çalışmalarına başladım. Japonya’da uygulanan bu teknik Japon bir öğretmenin Türkiye’ye gelmesiyle yerel olarak başladı. İkinci eğitici eğitmeni olarak belge alıp şehir dışı eğitimleri ve atölyeleri sürdürüyorum.

Aynı zamanda KODA( Köy Okulları Değişim Ağı) projesinde gönüllü yer almaktayım. Sabancı Vakfı ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüyle ortak yürütülen bir projeyle eğitici eğitimi amacıyla Köy Öğretmeninin Başucu Kitabı ve Birleştirilmiş Sınıflar İçin Etkinlik Kitabı yazdık.

Aldığım Sertifikalar

Hızlı Okuma ve Anlama Teknikleri

NLP – 06.2007

  1. Ulusal Sınıf Öğretmenliği Eğitim Çalıştayı

-2017

Yaratıcı Öğretmen Yaratıcı Çocuk

-2018

Japon Donguri Tekniğiyle Matematik Eğitimi

-2018

Köy Okulları Değişim Ağı Çalıştayı

2018-2019

1.Sınıf Öğretmenleri Paylaşım Zirvesi

-Donguri Tekniğiyle Matematik Eğitimi Atölyesi (2019)

Kidstations Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Merkezi

-Donguri Tekniğiyle Matematik Eğitici eğitimi atölyesi (2019)

Yaşamkent Şener Çakmak Okulları

-Donguri Tekniğiyle Matematik Eğitici eğitimi atölyesi (2019)