Fetiye Erbil

 

 

-Fetiye Erbil-

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenme Bilimleri Programı Doktora Öğrencisi ve aynı üniversitede Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda Öğretim Görevlisidir.

Lisans derecesini 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi bölümünden almış; 2013 yılında başladığı İlköğretim Yüksek Lisans Programını “Okul öncesi eğitimde çocukların katılım hakkı” konusunda yazdığı tezle tamamlamıştır.

İngilizce okutmanı olarak Altınbaş Üniversitesi ve sonrasında İstanbul Üniversitesi’nde çalışmıştır. Hem İngilizce hazırlık programlarında hem de lisans düzeyinde Akademik İngilizce, Akademik Araştırma ve Yazım, Yabancılar için Türkçe dersleri vermiş; koordinatör, materyal ve sınav geliştirme sorumlusu gibi idare görevlerde bulunmuştur. Cambridge Young Learners, IELTS, OET gibi uluslararası sınavlarda sınav koordinatörü ve değerlendirici olarak görev yapmıştır.

2018-2019 akademik yılında Bilgi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünde “Eğitim Bilimleri”, “Eğitim Psikolojisi”, “Eğitim Felsefesi” ve “Eğitim Sosyolojisi” derslerini vermiştir.

Akademik çalışma ve ilgi alanları arasında; sosyal duygusal öğrenme, erken çocukluk eğitiminde program geliştirme, öğretmen öğrenmesi, çocuk hakları, çocuğun katılım hakkı, çocuk algısı, çocuklarla araştırma yöntemleri ve eğitim politikaları bulunmaktadır.

Halen, Öğrenme Bilimleri Doktora Programında “Erken Çocukluk Eğitimde Sosyal Duygusal Öğrenme ve Öğretmen Mesleki Gelişimi” konusunda araştırmalarını sürdürmektedir.

Bilgi Üniversitesi Yayınlarından çıkan “Değerler Eğitimi: Eğitimde Farklılık ve Katılım Hakkı” kitabının yazarları arasındadır. Aynı zamanda “Çocuk ve Çocukluk: Okulöncesi Öğretmen Adayları Anlatıyor (2018)” ve “Okulöncesi Öğretmen Adaylarının Bakış Açısından: Neden Öğretmenliği Seçtiler ve Nasıl Çocuk/Çocukluk Algıları Var (2019)” adlı makale çalışmalarının yazarlarındandır.