-Gamze KUZU-

 

Üsküdar Araştırma Geliştirme Eğitim ve Uygulama Merkezi (ARGEM) Ortaokulu

 

Aslen Bursalıyım. İlk atama yerim olan Bitlis’te 4 yıl kalarak, ilkokul ve ortaokul kademelerinde çeşitli köy ve mahalle okullarında İngilizce öğretmenliği yaptım. Bu 4 yıl içerisinde genelde aynı anda iki ya da üç farklı okulda görevlendirme olarak çalıştığım için, eğitim içindeki birçok farklı dinamiği hızlıca deneyimleme şansına eriştim.

Ardından Bitlis Bilim ve Sanat Merkezi’ne geçerek, 7-17 yaş arası üstün zekalı öğrencilerle proje temelli çalışmalar yürütmeye başladım. TÜBİTAK projelerinin yanısıra AB, eTwinning ve Erasmus+  projeleri içinde yer aldım. Valilikler, proje eğitim merkezleri ve üniversitelerin; üstün yeteneklilerin eğitimi, eğitimde teknoloji kullanımı, farklılaştırılmış İngilizce programı, kodlama ve robotik, toplumsal cinsiyet eşitliği, STEM, okul dışı öğrenme, Fatih projesi, sanat yoluyla öğrenme vb. alanlarda yaptığı seminer, kongre ve çalıştaylarda yer aldım.

BİLSEM’de 2 yıl görev yaptıktan sonra İstanbul’a atandım. Şu anda Üsküdar Araştırma Geliştirme Eğitim ve Uygulama Merkezi (ARGEM) Ortaokulu’nda üstün yetenekli öğrenciler ile çalışmaya devam etmekteyim.

Hep öğrenmek ve öğretmek umuduyla…