-Jülide Ateş- 

Jülide Ateş, 1990 yılında Türkiye Güzeli seçilerek adım attığı medya dünyasında kendine farklı bir kariyer seçerek televizyon gazeteciliğini ve sunuculuğu tercih etti. Ekranda geçen uzun yılların sonunda seyircinin gözünde başarılı, zarif ve kaliteli sıfatları ile takdir toplayan bir haber spikeri ve sunucu oldu.

Uzun yıllar farklı kanallarda sunduğu ana haber bültenleriyle haberin kaynağında çalışma şansı yakalayan Jülide Ateş, bugün yer aldığı toplantı ve organizasyonlarda bu sayede edindiği araştırmacılığını gösterme fırsatı da buluyor. Jülide Ateş moderatör, sunucu ve master of ceremony olarak yer aldığı organizasyonlarda titiz çalışması ve başarısıyla organizasyonun mükemmelliğini ön planda tutuyor.

Birçok kurum ve kuruluştan “En İyi Haber Spikeri” ödülü alan Jülide Ateş, ayrıca Türk Dil Kurumu tarafından 2000 yılında Onur Ödülü’ne layık görüldü. Türkçeyi düzgün konuşmanın yanı sıra Jülide Ateş, İngilizceye hakimiyetiyle de uluslararası organizasyonlarda aranılan bir isim haline geldi.

Jülide Ateş uzun bir süre NTV’de yayınlanan Haber Merkezi ve Öğle Bülteni’ni sundu.

Jülide Ateş Kimdir?

1971 yılında Elazığ’da doğan Jülide Ateş, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 1990 Türkiye Güzeli seçilerek aynı yıl Miss Universe’de finale kalan ilk Türkiye Güzeli oldu. Televizyonculuğa 1990 yılında Star TV’de başlayan Ateş, çeşitli programlarda sunuculuk üstlendikten sonra Kadir Çelik’in “Objektif” programında muhabirliğe başladı. Bu programda hazırlamış olduğu haber dosyaları ile televizyon gazeteciliğinde başarı yakalayan Ateş, 1993 yılında Star TV Ana Haber sunuculuğu görevine başladı. Jülide Ateş 1994 yılında ABC’de Peter Jennings, NBC’de Tom Brokaw ve yine ABC’de Connie Chang’in yanında staj yaparak 1995 yılında Kanal D’ye Ana Haber spikeri olarak transfer oldu.

1996 yılından itibaren 10 yıl boyunca TGRT Ana Haber’i sundu. Aynı yıllarda CNN World Report’a, özellikle Kıbrıs konusunda birçok haber paketi hazırlayıp gönderdi. 2009 yılında TRT 2 için kültür-sanat programı hazırlayan Jülide Ateş, 2011 yılında Star TV de Günaydın Türkiye programını sundu, 2012-2014 yıllarında NTV öğle kuşağını sunan Jülide Ateş, 2015 ‘te Habertürk TV ‘de, 2016-2018 yıllarında da ShowTV de anahaber sunmuştur.

2001 yılında Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Emre İskeçeli ile evlenen Jülide Ateş’in bu evliliğinden 2003 yılında oğulları Ali dünyaya gelmiştir.