Yasemin Ç. Gültekin

 

 

 

-Yasemin Ç. GÜLTEKİN-

 

Yasemin Ç. GÜLTEKİN 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Kent Sosoyolojisi ve Kültürel Çalışmalar’a ilgi duyan Yasemin Ç. yüksek lisansına da Anadolu Üniverstesi Sosyoloji bölümünde devam etti.  Fabrikalar Caddesinde Üretim Mekanları’nın Tüketim Mekanları’na Dönüşümü  ile ilgili yazdığı tezi bitirmese de “9. Pişmiş Toprak Sempozyumu”nda Tutmayan Projeler Müzesi adlı Sivil İnsiyatifle birlikte yapılan sanat işine tezi ile ilham verdi.

Dumlupınar Üniversitesi’nde tamamladığı Pedagojik Formasyon eğitiminden sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın Rehberlik Kursuna katılarak çeşitli özel kurumlarda Rehber Öğretmen olarak çalışmaya başlamıştır.

13 senedir çeşitli özel kurumlarda PDR Uzmanı olarak görev yapan Yasemin Ç. GÜLTEKİN Çocuklar ve Şiddetsiz İletişim, Çocuklar ve Felsefe konuları ile yakından ilgilenmektedir.

Sabancı Üniversitesi/Eğitim Reformu Girişimi ortaklığı ile gerçekleştirilen 15. Eğitimde İyi Örnekler Konferansında “İlkokul Düzeyinde Çatışma Çözümü ve Akran Arabuluculuk” programı uygulaması konusunda sözlü sunum,

  1. Sınıf Öğretmenleri Paylaşım Zirvesi’nde öğretmenlere yönelik Akran Arabuluculuk ve Çatışma Atölye çalışması gerçekleştirmiştir.

Eskişehir Gelişim Vakfı’nda gönüllü çalışan arkadaşları ile birlikte Ebeveyn Okulu- Kolay Ebeveynlik Çemberi başlığı altında  Erken Çocuklukta Döneminde Olumlu Etkileşim, Şiddetsiz İletişim, Çevresel Sadeleşme konularına odaklanan yarım günlük  atölye programı vermiştir.

Aynı zamanda Haziran 2019’da Öğretmen Ağı Değişim Elçilerine katılmış olup Kasım ayında Sabancı Üniversitesi Desteği ile Eskişehir’de Öğretmenden Öğretmene aracını kullanarak bir atölye çalışması gerçekleştirecektir.

Eğitim sosyolojisi ile ilgilenmekte ve doktorasını bu alanda yapmayı planlamaktadır.

 

Almış olduğu eğitimler ve katılmış olduğu seminerler;

Çocuk Testleri Eğitimi Sertifikası (2014)

Rehberlik Sertifikası (MEB-2013)

Aile Danışmanlığı Sertifikası (2013)

  1. Rehberlik Sempozyumu
  2. Zeka ve Yetenek Kongresi

Bağımlılıkla Mücadele Kursu

First Lego League- Özdeğerler Jurisi (2018)

14,15,16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansları

  1. Eğitimde İyi Örnekler Konferansında “İlkokul Düzeyinde Çatışma Çözümü ve Akran Arabuluculuk” programı uygulaması konusunda sözlü sunum,

P4C Eğitici Eğitimi (2019)

  1. Sınıf Öğretmenleri Paylaşım Zirvesi’nde öğretmenlere yönelik Akran Arabuluculuk ve Çatışma Atölye çalışması gerçekleştirmiştir